Diskusia o filme Jednotka intenzívneho života

Réžia

07.12.2021, 17:00

Čo znamená život? Že srdce bije a pľúca dýchajú? O filme Jednotka intenzívneho života diskutovali s moderátorom Petrom Vizinom režisérka Adela Komrzý a protagonistka MUDr. Katarína Rusinová.

Režisérka Adéla Komrzý sa divákom predstavila v roku 2019 s filmom Viva video, video viva o priekopníkoch československého videoartu. V rovnakom čase začala natáčať film Jednotka intenzívneho života, v ktorom po dobu troch rokov zaznamenávala Oddelenie paliatívnej starostlivosti vo VFN na Karlovom námestí v Prahe.

Lekári Ondřej a Kateřina sa stali hlavnou tvárou nového prístupu k pacientom paliatívnej starostlivosti. Celý projekt slúži ako modelový príklad ostatným nemocniciam.

Diskusia, ktorej záznam si môžete prehrať, prebehla ako súčasť exkluzívnej online premiéry filmu Jednotka intenzívneho života, dostupného na DAFilms.cz.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít