29. Český lev: Martin Šulík

24.02.2022, 20:30

Ako prebiehalo natáčanie s Miroslavom Krobotom, ktorý po Prahe chodil so zajačími ušami? Môžete sa opýtať režiséra Martina Šulíka v novom diele DAFilms Naživo.

Celovečerný debut Neha slovenského režiséra Martina Šulíka by minulý rok oslávil pomyselných tridsať rokov od svojej premiéry. Režisér, ktorého filmografia sa skladá ako z hraných, tak aj dokumentárnych filmov, je držiteľom už dvoch Českých levov z celkom štyroch nominácií. Popri filmovej tvorbe pôsobí ako vedúci Katedry filmovej a televíznej réžie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Na Miroslava Krobota, ktorý vo filme stvárnil hlavnú rolu, režisér Šulík podľa svojich slov myslel už pri písaní scenára. „Mne sa páči ako človek aj ako herec. Mám pocit, že to je herec, ktorý má svoje tajomstvo,“ uviedol.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít