Diskusia o filme Každá minúta života

Réžia

11.01.2022, 17:00

Robíme toho pre naše deti dosť, alebo až príliš? V ďalšom pokračovaní DAFilms Naživo privítame režisérku Eriku Hníkovú a pedagogičku Petru Kobrovú. Moderátor Petr Vizina s nimi otvorí témy výchovy detí a vzdelávanie nadaných detí.

Režisérka Erika Hníková stojí za výraznými českými dokumentárnymi filmami, ktoré sa zaoberajú rolou žien v spoločnosti alebo v rodinách, so sociologickým náhľadom analyzuje dnešné partnerské vzťahy. Jej snímka Nesvatbov slávila medzinárodný úspech s premiérou na festivale Berlinale a s uvedením na ďalších festivaloch.

Jej film Každá minúta života bol vo svetovej premiére uvedený v hlavnej súťaži festivalu Karlovy Vary v roku 2021, odkiaľ sa zároveň odniesol i Zvláštnu cenu poroty.

Diskusiu moderuje Petr Vizina a spoločne s Erikou Hníkovou sa diskusie zúčastní pedagogička Petra Kobrová, ktorá sa špecializuje na vzdelávanie nadpriemerne nadaných detí. Od roku 2010 vyučuje na Základnej škole Open Gate, ktorá svojím prístupom podporuje mimoriadne nadané deti.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít