Diskusia o filme Odchádzania

Réžia

24.05.2023, 19:00

Film Miry Erdevički Odchádzania získal na festivale Jeden svet Cenu DAFilms.sk. Spomedzi slovenských a českých noviniek zaujal film našich kurátorov obrazom Rómov, ktorý presvedčivo vyvracia naše stereotypy, spojené s touto komunitou.

Diskutujte s režisérkou Mirou Erdevički a protagonistkou Denisou Gannon, prvou rómskou právničkou v Británii o generácii Rómov, ktorí vyrastali v Spojenom kráľovstve, uspeli vo svojich profesiách a našli zmysel v práci pre komunitu. Prečo musia Rómovia odchádzať do zahraničia, aby mohli uspieť? Ako do ich životov zasiahol Covid a Brexit? Čím film zaujal britské publikum a médiá ako The Guardians?

Otázky bude klásť rómsky aktivista, poradca a moderátor Daniel Bunda. Vaše otázky píšte do nášho chatu alebo komentárov na facebookovej stránke DAFilms SK.

Film Odchádzania uvádzame v exkluzívnej online premiére od 22. mája.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít