Diskusia o filme Piargy

Réžia

13.04.2023, 20:00

Film Piargy je so 16 nomináciami hlavným favoritom blížiaceho sa udeľovania Národnej filmovej ceny Slnko v sieti. Diskutujte s režisérom Ivom Trajkovom, nominovaným za réžiu a scenár a herečkou Judit Pecháček (Bárdos), nominovanou za najlepší ženský herecký výkon v roli Juliše.

Temný emotívny príbeh o neistej vine a fatálnom treste z prostredia slovenského tradičného vidieka vznikol na motívy novely Františka Švantnera. Prečo sa režisér rozhodol obohatiť pôvodný námet o kontext nástupu Slovenského štátu? Prečo si zvolil čiernobielu estetiku amerických fimov 50tych rokov a westernov? Ako stvárnila ťažké postavenie žien herečka Judit Pecháček? O tom všetkom budeme hovoriť v ďalšom pokračovaní diskusií DAFilms.sk Naživo.

Diskusiu moderuje scenáristka a spisovateľka Tereza Oľhová. Vaše otázky môžete klásť do nášho chatu alebo komentárov na facebookovej stránke DAFilms SK.

foto: Peter Frolo

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít