29. Český lev: Eliška Kováříková, Adam Struhala

03.03.2022, 20:30

Ako sa točí film pre publikum, ktoré býva bežne zanedbávané? O svojom žánrovom filme pre mladých pre DAFilms Naživo prehovorí autorské duo Eliška Kováříková a Adam Struhala.

Eliška Kováříková a Adam Struhala tvoria už niekoľko rokov autorské duo. Obaja sú študenti pražskej FAMU. V súčasnosti dvojica pracuje na celovečernom filme.

Ich žánrový film cieli na mladšie publikum, Příběh hrůzostrašné Eliz bol uvedený v premiére na švédskom festivale detského filmu BUFF Malmö Filmfestival. Námet k filmu Struhalovi „ležal v šuflíku“ viac ako desať rokov, pôvodne totiž vznikol kvôli prijímaciemu konaniu na FAMU.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na Facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít