29. Český lev: Jan Prušinovský

28.02.2022, 20:30

Ako sa Janovi Prušinovskému pracovalo v pre neho novom žánri vzťahovej romance? O svojom novom filme Chyby bude v diskusii DAFilms naživo hovoriť režisér Ján Prušinovský.

Režisér a scenárista Ján Prušinovský sa po úspešnom seriáli Českej televízie MOST! vrátil k filmu svojím novým filmom Chyby. Predchádzajúci film režiséra Kobry a užovky premenil celkom osem nominácií na Českého leva, vrátane tej za réžiu. Medzi jeho ďalšie projekty patria obľúbené seriály Okresní přebor a Čtvrtá hvězda. Jan Prušinovský o scenári filmu od Romana Vojkovku uviedol, že pôvodne nemal pocit, že by išlo o scenár vhodný pre jeho réžiu. Napriek tomu sa však stále k scenáru myšlienkami vracal, až sa rozhodol pre jeho sfilmovanie.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít