Diskusia o filme Anny

Réžia

14.12.2021, 20:00

Anny a René - Vězeň svobody. Dva filmy uviedla režisérka Helena Třeštíková na plátna kín v roku 2021. O jej najnovšej snímke, svetovej premiére na festivale IDFA v Amsterdame a jej aktuálnych projektoch s ňou bude diskutovať moderátor Petr Vizina.

S postavou Reného sa mohli diváci zoznámiť už v roku 2008, kedy Helena Třeštíková uviedla do kín časozberný dokument René. Zaznamenal mimoriadny úspech nielen u českých divákov, ako najlepší dokumentárny film bol ocenený Európskou filmovou cenou. Po viac ako 30 rokoch, keď začala Reného sledovať, teraz režisérka dokončila pokračovanie jeho príbehu s podtitulom Vězeň svobody. Svetovú premiéru dokument oslávil na konci novembra na prestížnom festivale IDFA v Amsterdame.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít