Diskusia o filme Ako som sa stala partizánkou.

Réžia

08.04.2022, 18:00

V ďalšom diely DAFilms Naživo privítame debutujúcu režisérku Veru Lackovú, autorku filmu Ako som sa stala partizánkou. Pri pátraní po dramatickej rodinnej histórii, spojenej s odbojom v 2. svetovej vojne, sa vynárajú minulé aj súčasné predsudky voči rómskej menšine v kontraste s hrdinstvom a osobnou obetou, ktorú táto menšina počas vojny priniesla.

Pozrite si film v exkluzívnej online premiére od 4. apríla a diskutujte s režisérkou pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov. Diskusiu moderuje česká novinárka a dokumentaristka Apolena Rychlíková.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít