Diskusia o filme Biela na bielej

Réžia

05.10.2021, 19:00

Diskutujte s režisérkou Vierou Čákanyovou o týždňoch, strávených na antarktickej stanici, kde zaznamenávala spontánny osobný videodenník. Esejistická spoveď Biela na bielej, ktorej nechýba humorný nadhľad, konfrontuje režisérku s umelou inteligenciou "ann" a drsnou antarktickou prírodou.

Diskusiu moderuje Matej Sotník, filmový vedec, publicista a zakladateľ distribučnej spoločnosti Film Expanded. Svoje otázky k filmu, či unikátnemu zážitku, ktorý mu predchádzal, máte možnosť položiť režisérke do komentárov na našej FB stránke, alebo priamo do chatu.

Dokument Biela na bielej presvedčil porotu festivalu MFDF Ji.hlava, kde získal hlavnú cenu. Teraz ho môžete vidieť exkluzívne na DAFilms.sk

Diskusia sa koná s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít