Diskusia k filmu 13 minút

Réžia

29.06.2021, 20:00

Koľko minút sa dá ušetriť neprimeranou rýchlosťou? A koľko je možné v priebehu niekoľkých sekúnd stratiť? Diskutujte s dokumentaristom Vítom Klusákom o jeho novom filme 13 minút. Debatu moderuje Ondřej Cihlář.

Režisér Vít Klusák (V sieti) natočil sondu do duše vodičov. Prostredníctvom príbehu piatich vinníkov autonehôd poukazuje na fenomén neprimeranej rýchlosti na cestách. Dokumentárny film 13 minút je súčasťou kampane Spomaľ, kým nie je neskoro, na ktorej spolupracovala Polícia ČR, BESIP a Česká asociace pojišťoven.

O nakrúcaní filmu, virálnych videách, ktoré predchádzali uvedenie filmu a o mnohokrát desivých skúsenostiach z českých ciest bude diskutovať Ondřej Cihlář.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít