29. Český lev: Olmo Omerzu

Réžia

22.02.2022, 20:30

Rodinná firma a rodinná rozlúčka s umierajúcim. Dva filmy, jeden celovečerný a druhý krátkometrážny, ktoré spája okrem mena režiséra Olma Omerzu aj téma rodiny. Nielen o nich bude hovoriť v rozhovore.

Atlas ptáků je novým filmom slovinského režiséra a absolventa FAMU Olma Omerzu, oceneného za réžiu Českým levom, filmovým festivalom v Karlových Varoch aj cenami českej filmovej kritiky. Ide o jeho v poradí štvrtú celovečernú snímku – predchádzajúcu trojicu Příliš mladá noc, Rodinný film i Všechno bude si môžete pustiť v našom katalógu.

Film, s ktorého záhadným názvom prišiel Omerzu až po nakrúcaní, ktoré skomplikovala pandémia, bol uvedený na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary 2021.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít