29. Český lev: Anna Podskalská

01.03.2022, 20:30

Študentský film sa málokedy dostane na festival ako je ten v Cannes. Ako sa s týmto úspechom vyrovnáva režisérka, ktorej sa to podarilo? Pre DAFilms Naživo bude na otázky odpovedať Anna Podskalská.

Bakalársky film Rudé boty režisérky Anny Podskalskej z Katedry animovanej tvorby na FAMU sa dočkal uvedenia na festivale v Cannes. Režisérkin manžel a zároveň spolužiak Matěj, ktorý sa na filme podieľal ako dramaturg a strihač, sa o uvedení filmu na prestížnom francúzskom festivale vyjadril ako o splnenom sne.

To však nie je jediný úspech Podskalskej. Ako animátorka sa podieľala na filme Cez hranicu režisérky Florence Miailhe, ktorý bol vlani uvedený na francúzskom festivale Annecy.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na Facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít