Ako vyvážiť a neznevážiť? Obrazy rómskej menšiny v médiách // JEDEN SVET LIVE

09.11.2022, 19:30

Diskusia s Deníkom N : v médiách väčšinou pracujú novinári z majority. To môže, hoc aj v dobrej viere, ovplyvniť spôsob, akým informujú (nielen) o rómskej menšine.

Obrazy, ktoré publiku poskytnú, sú neraz buď stereotypizujúce, alebo sa v nich, naopak, „preventívne“ vynechávajú problematické fenomény — pre istotu, aby náhodou nereplikovali stereotypy či predsudky. Ako teda pokrývať takéto náročné témy bez stereotypov a predsudkov a zároveň tak, aby sme ako novinári zostali pre publikum dôveryhodní?

Hostia:

Tomáš Kratochvíl, režisér filmu Pongo Calling

Michaela Mudroňová, programy sociálnej integrácie, Človek v ohrození

Peter Ivanič, Svet medzi riadkami

Moderuje Juraj Koník z Denníka N.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít