Európa po vojne // JEDEN SVET LIVE

10.11.2022, 16:30

Café Európa: Ruská vojenská agresia proti Ukrajine dostala opäť do centra pozornosti Európsku úniu.

Mnohé krajiny sa na ňu pozerajú už nielen ako na ekonomický priestor, ktorý poskytuje príležitosti na vyššiu kvalitu života, ale aj ako na geopolitického aktéra, ktorý vie prispieť k bezpečnosti a ochrane suverenity menších krajín pred agresívnymi mocnosťami a k vytvoreniu priestoru, v ktorom sa môžu bezpečne rozvíjať.

Tento rok podali prihlášky do EÚ predstavitelia Ukrajiny, Gruzínska a Moldavska. Aké sú ich vyhliadky? Čo môže priniesť tento typ rozširovania ľuďom z týchto krajín a hlavne aká je rola Slovenska, ktoré ma s transformáciou a s prístupom do EÚ pomerne nedávne skúsenosti?

Hostia:

Katarína Mathernová, Európska komisia, riaditeľka Podpornej skupiny pre Ukrajinu

Tomás Bokor, Slovak Aid

Zuzana Vatráľová, vedúca Úradu IOM v Bratislave

Moderuje Andrea Najvirtová, riaditeľka Človeka v ohrození.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít